2.5 C
Ankara
Friday, February 3, 2023
spot_img

TOGG araçlarının da kullanabileceği GÜYAD TEMSAN CarPort Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nun Açılışı Yapıldı

Türkiye’nin ilk CarPort uygulamalarından biri olan ve pandemi dönemi kısıtlamaları nedeniyle açılışı yapılamayan TEMSAN GÜYAD CarPort elektrikli araç şarj istasyonunun açılışı sade bir törenle yapıldı.

GÜYAD tarafından pandemiden hemen önce ‘örnek uygulama’ olarak Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.’ye (TEMSAN) hibe edilen Car-Port elektrikli araç hızlı şarj istasyonunun açılışı sade bir törenle 29 Kasım 2022’de gerçekleştirildi. Kurum çalışanlarının da yer aldığı törene, Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve TEMSAN Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Usta, TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, GÜYAD Başkanı Cem Özkök, GÜYAD Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Tezkan, GÜYAD Genel Sekreteri Berke Aygün ve TEMSAN Genel Müdür Yardımcıları katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan ve istasyonun teknik özellikleri hakkında bilgi veren TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, yenilenebilir kaynaklardan beslenen depolamalı şarj istasyonu ile çeşitli teknik analizlerin de yapılacağını belirterek TEMSAN olarak bu tür uygulamalarla iklim değişikliği ve karbon ayak izinin azaltılması için katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

GÜYAD Başkanı Cem Özkök de, üyelerinin tamamı tüzel kişilik statüsüne haiz olan; Türkiye yenilenebilir enerji üretim kapasitesinin yüzde 90’ından fazlasını temsil eden ve güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerjiye yön veren grup şirketlerinden oluşan GÜYAD’ın benzer öncü çalışmalarını devam ettireceğini kaydetti.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,374TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler