-0 C
Ankara
Friday, February 3, 2023
spot_img

İş Portföy Yönetimi, Pomega Enerji’nin yüzde 10 payına sahip olmak üzere sözleşme imzaladı

İş Portföy Yönetimi AŞ ve Kontrolmatik Teknoloji arasında varılan anlaşmaya göre, İş Portföy Yönetimi AŞ’nin Kontrolmatik Teknoloji iştirakleri arasında yer alan Pomega Enerji Depolama Teknolojileri’ne Tahsisli Bedelli Sermaye Artırımı Yoluyla 21 milyon dolar fon aktararak şirketin yüzde 10 ortağı olması öngörülüyor.

Yüzde 100 Kontrolmatik Teknoloji iştiraki olan Pomega Enerji Depolama Teknolojileri hakkında KAP’a bildirilen açıklamaya göre İş Portföy Yönetimi AŞ, 21 milyon dolar sermaye artırımıyla Pomega’nın yüzde 10 hissesinin yeni sahibi olmak üzere sözleşme imzaladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kontrolmatik Teknoloji ve Pomega Enerji Depolama Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, dünya genelinde enerji depolama konusuna artan ilginin yatırımcıları bu alanda harekete geçmeye teşvik ettiğini belirtti. Aslanhan, sözlerine şöyle devam etti:

“İklim hedefleri çerçevesinde sürdürülebilir enerji üretimi ve kullanımı konusu her geçen gün daha kritik bir hale geliyor. Biz de Kontrolmatik Teknoloji olarak 2023 yılında büyüme hedefimizi sürdürülebilirlik vizyonumuz ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Son dönemde bankalar ve ilgili portföy yönetim şirketleri yatırım planlamalarında enerji depolama konusuna daha fazla yer vermeye başladı. Böyle bir süreçte Türkiye’nin en güvenilir finans kurumlarından biri olan İş Portföy Yönetimi AŞ’den yatırım almış olmaktan mutluyuz. Ankara’da inşaatı tamamlanmak üzere olan ve enerji depolama teknolojileri alanında dünya çapında kanıtlanmış ‘Lityum-Demir-Fosfat’ teknolojisiyle pil hücresi üretimi yapacağımız fabrikamızı 2023’te faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Pomega Enerji Depolama Teknolojileri olarak büyüme ve gelişim yolundaki girişimlerimize devam edeceğiz.”

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,374TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler