-5.2 C
Ankara
Salı, Ocak 19, 2021
- Sponsorlu -

Türkiye

“Yenilenebilir enerji teknolojilerinde merkez ülke olmayı hedefliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece üretimde değil, yenilenebilir enerji teknolojilerinde de merkez ülke olmayı hedefliyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni'ne, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.

Kuveyt Türk ile Generalsolar Enerji Çatı GES finansmanı için iş birliği protokolü imzaladı

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk ile enerji sektörünün önde gelen firmalarından Generalsolar Enerji arasında, öz tüketim amaçlı kurulacak çatı güneş enerjisi santrali projelerinde yatırımcıların finansmana kolay ulaşmasını sağlayan iş birliği protokolü imzalandı.

Aksa Enerji, yönetim kadrosunu yenileyerek güçlendiriyor

Türkiye’nin halka açık en büyük serbest elektrik üreticisi Aksa Enerji, enerji sektörünün deneyimli profesyoneli Sn. Korkut Öztürkmen’i Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Komitesi Başkan Yardımcısı olarak atadı.

Akaryakıt kaçakçılığı, alınan tüm önlemlere rağmen engellenemiyor

Milyarlarca lira vergi kaybına ve sektörde haksız rekabete neden olan akaryakıt kaçakçılığı alınan tüm önlemlere rağmen engellenemiyor. Sürekli yeni yöntemler geliştiren kaçakçıların son gözdesi ise “fatura ticareti” oldu.

Türkiye’nin kurulu gücü 2020 yılında 95.890,6 MW’ye ulaştı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Aralık 2020 Kurulu Güç Raporunu Yayınladı. Rapora göre, toplam kurulu güç 95.890,6 MW'ye ulaştı.

Ege Bölgesi, güneş enerjisindeki kurulu güçte 1369 megavata ulaştı

Son yıllarda yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımlarla Ege Bölgesi’nde güneş enerjisindeki kurulu güç 1369 megavata ulaştı.

Zorlu Enerji Trakya doğal gaz dağıtım bölgesine ‘Sıfır Atık Belgesi’

Türkiye’nin yerli ve yenilebilir enerji alanındaki öncü şirketlerinden Zorlu Enerji, Trakya doğal gaz dağıtım bölgesinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ’Sıfır Atık Yönetim Talimatı’’ çerçevesinde hayata geçirdiği uygulamalar kapsamında ‘’Sıfır Atık Belgesi’’ni almaya hak kazandı.

Enerji tasarrufu için elektrik sektörü “HASAT” projesi ile işbirliği yapıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı destekleri ile Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği - ELDER’in koordinasyonunda ve Türkiye’deki 15 elektrik dağıtım şirketinin katılımıyla başlatılan “Hasat” projesi ile trafolarda enerji verimliliği, dağıtık üretim ve LED Aydınlatma olmak üzere 3 farklı yöntem ile tasarruf alanında araştırma geliştirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -CNR Çevre Fuarı

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Çok Okunanlar