-3 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
- Sponsorlu -

Doğalgaz

Fransız enerji şirketi Engie, Türkiye’deki 4 şirketini sattı

Fransız enerji şirketi Engie, içinde Kocaeli'nin doğalgaz dağıtımını sağlayan İZGAZ ve Ankara'da doğalgaz çevrim santralinin de bulunduğu 4 şirketini Palmet Enerji'ye sattı. Rekabet Kurumu, satışa onay verdi.

405 milyar metreküplük doğal gaz rezervi Filyos’ta karaya çıkacak

Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi Fatih'in keşfettiği 405 milyar metreküplük doğal gaz rezervi Filyos'ta karaya çıkacak.

EPDK 2021’de elektrik ve doğalgazda uygulanacak hizmet bedellerini açıkladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021'de elektrik ve doğalgazda uygulanacak hizmet bedellerini açıkladı. Kesme-bağlama hizmetlerinde indirim yapan EPDK, diğer tüm hizmetlerde yaklaşık yüzde 14 zam yaptı.

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

Tüpraş, Yeni Müşteri Bildirim Yönetim Sistemini Devreye Aldı

Tüpraş, müşteri talep ve beklentilerini en yüksek düzeyde ve en hızlı şekilde karşılamak için hayata geçirdiği yeni Müşteri Bildirim Yönetimi Sistemi ile kaliteli, şeffaf ve dijital hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Fatih Birol: “Elektrik ve doğalgaz faturaları düşecek”

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, "Dünyada talep azlığı sebebiyle fiyatlar düşük. Yeni kontratlarla birlikte elektrik ve doğalgaz faturalarında da gerileme olacak" dedi.

Enerya’dan kışı doğal gaz ile verimli geçirmenin ipuçları!

Tasarruflu Doğal Gaz Kullanımı için; 1. Radyatörlerin önünü eşya ile kapatmayın. 2. Evin kullanılmayan bölümlerindeki radyatörleri kapatın. 3. Kapı ve pencerelerin çift cam ya da PVC olmasına dikkat edin. 4. Sıcak su borularını izole ettirin. 5. Oda termostatı kullanın. 6. Bacalı cihazları dolap içine yerleştirmeyin. 7. Radyatörlerin arkasına ısı yalıtım levhaları yerleştirin. 8. Kapalı perdelerin ısı kaybını yüzde 25 oranında önlediğini unutmayın. 9. Kombinizi sürekli açıp kapatmayın. 10. Yemek pişirirken fırının kapağını açmayın. 11. Menfezleri kapatmayın. 1. Kombi bakımınızı düzenli yaptırın. 2. Yoğuşmalı kombileri tercih edin.

Türkiye Enerji Görünümü Raporu’nda 10 Öneri Sunuldu

IICEC Araştırma Direktörü Bora Şekip Güray Türkiye Enerji Outlook raporunun hazırlanma sürecini ve önemli çıktıları paylaştı.

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -CNR Çevre Fuarı

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Çok Okunanlar