-2.5 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
- Sponsorlu -
Ana Sayfa İklim Değişikliği Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

EY: “Enerji sektörü 2021’de sürdürülebilirlik odaklı büyüme hedefliyor”

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin Şirket Ortağı ve Enerji Sektörü Lideri Erkan Baykuş, Türkiye enerji sektöründe 2020 yılında yaşanan gelişmeleri ve sektörün gelecek dönem için barındırdığı fırsat ve riskleri değerlendirdi.

Keban Barajı’nda kritik su seviyesine ‘8’ metre kaldı

Türkiye, son 50 yılın en sıcak günlerini yaşıyor. Kuraklığın da artmasıyla birlikte hem içme suyu hem de elektrik üretimi için kullanılan barajlara gelen su miktarı ciddi olarak düştü. Türkiye’nin en önemli su havzalarından biri olan Keban’da su seviyesi 828 metreye indi. Elektrik üretimine ara verilecek seviye ise 820!

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

Zorunlu enerji verimliliği etüt raporu için son tarih, 31 Aralık

Endüstriyel işletmeler, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve otel gibi ticari hizmet binaları ve kamu binaları için alımı zorunlu olan enerji verimliliği etüt raporlarının tamamlanarak teslim edilmesi için tanınan süre 31 Aralık'ta sona erecek. Raporun olmaması halinde 30 ila 170 bin lira arasında idari para cezası uygulanacak.

Türkiye Enerji Görünümü Raporu’nda 10 Öneri Sunuldu

IICEC Araştırma Direktörü Bora Şekip Güray Türkiye Enerji Outlook raporunun hazırlanma sürecini ve önemli çıktıları paylaştı.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı’nda Yeni Dönem Tarihi Belli Oldu – Üstelik Online!

BMI Business School ve İTÜ akademisyenlerinin işbirliğinde düzenlenen, Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji alanındaki en önemli eğitim programlarından biri olan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” yeni dönem tarihi belli oldu.

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -CNR Çevre Fuarı

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Çok Okunanlar