-3 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
- Sponsorlu -
Ana Sayfa İklim Değişikliği Enerji Dönüşümü

Enerji Dönüşümü

İstanbul Uluslararasi Enerji Ve İklim Merkezi (IICEC) Direktörlüğü’ne Bora Şekip Güray Atandı

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Direktörlüğü görevine, iki yıldır IICEC Araştırma Direktörlüğü’nü yürüten Bora Şekip Güray atandı. 

Hiçbir yıla benzemeyen 2020’den sonra bizi neler bekliyor?

Emtia ve enerji piyasalarının önde gelen bağımsız bilgi sağlayıcısı ve analiz kuruluşlarından S&P Global Platts, 2021 yılı için enerji sektörüne yönelik öngörülerini açıkladı. Analistler, küresel gayri safi yurtiçi hasılada 2021’in ikinci yarısında büyümenin hızlanmasıyla birlikte toparlanma beklese de pandeminin sonuçları kimi sektörler için daha kalıcı sonuçlara yol açacak…

Güneş Zirvesi 6 Ocak’ta düzenlenecek

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği-GENSED, her yıla güneşli bir başlangıç yapmak hedefi ile 2021 yılından itibaren "Güneş Zirveleri" düzenleyecek.

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

ENERJİ PANORAMA’nın Yeni Sayısı Yayında!

Zorunlu enerji verimliliği etüt raporu için son tarih, 31 Aralık

Endüstriyel işletmeler, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve otel gibi ticari hizmet binaları ve kamu binaları için alımı zorunlu olan enerji verimliliği etüt raporlarının tamamlanarak teslim edilmesi için tanınan süre 31 Aralık'ta sona erecek. Raporun olmaması halinde 30 ila 170 bin lira arasında idari para cezası uygulanacak.

Van’da çöplerden üretilen enerji, 14 bin haneye veriliyor

Van Büyükşehir Belediyesi'nce çöp sorununun ortadan kaldırılması amacıyla 78 hektarlık alanda 'yap-işlet-devret' modeliyle inşa edilen 'Katı Atık Entegre Tesisi'nde toplanan çöplerden üretilen elektrikle 14...

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -CNR Çevre Fuarı

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Çok Okunanlar