-3 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
- Sponsorlu -

Ekonomi

KPMG, Birleşme ve Satın Alma Trendleri 2020 Raporu’nu yayınladı

KPMG Türkiye, ‘KPMG Perspektifinden Birleşme ve Satın Alma Trendleri 2020 Raporu’nu açıkladı. Dünyada ve Türkiye’deki birleşme ve satın alma işlemlerinin değerlendirildiği rapor, zorlu geçen 2020’nin ekonomilere nasıl yansıdığını farklı bir perspektifle ortaya koyuyor.

En çok hangi ayda elektrik ve doğal gaz tüketiyoruz?

Türkiye’de abonelerin elektrik tüketimi, ekim–ocak arasında her ay bir önceki aya göre artıyor. Bu dönemde, elektrik tüketiminde yüzde 15-20 dolayında artış gözleniyor.

Fransız enerji şirketi Engie, Türkiye’deki 4 şirketini sattı

Fransız enerji şirketi Engie, içinde Kocaeli'nin doğalgaz dağıtımını sağlayan İZGAZ ve Ankara'da doğalgaz çevrim santralinin de bulunduğu 4 şirketini Palmet Enerji'ye sattı. Rekabet Kurumu, satışa onay verdi.

“Mini YEKA-GES yarışmaları için başvurular 2 ay içerisinde alınacak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED tarafından video konferans yöntemiyle düzenlenen Güneş Zirvesi'nde YEKA GES 3 için açıklamalarda bulundu.

Akaryakıt dağıtım sektörünün kaybı 900 milyon TL’yi geçti

Türkiye çapında 13 binden fazla bayiyle hizmet veren ve 2019 yılsonu satış hacmi 223 milyar TL’ye ulaşan akaryakıt dağıtım sektörü, pandeminin en fazla etkisini gösterdiği bir alan oldu.

Aydem Enerji, 2021’de 3,8 milyar liralık yatırım hedefliyor

Aydem Enerji Üst Yöneticisi (CEO) İdris Küpeli, bu yıl faaliyet bölgelerinde alt yapı çalışmalarına, elektrik üretiminde hibrit teknolojilere ve mevcut santralleri geliştirme projelerine 3,8 milyar liralık yatırım yapacaklarını bildirdi.

Hiçbir yıla benzemeyen 2020’den sonra bizi neler bekliyor?

Emtia ve enerji piyasalarının önde gelen bağımsız bilgi sağlayıcısı ve analiz kuruluşlarından S&P Global Platts, 2021 yılı için enerji sektörüne yönelik öngörülerini açıkladı. Analistler, küresel gayri safi yurtiçi hasılada 2021’in ikinci yarısında büyümenin hızlanmasıyla birlikte toparlanma beklese de pandeminin sonuçları kimi sektörler için daha kalıcı sonuçlara yol açacak…

Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı: Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık değişim oranı enerjide %3,24

Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı: Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık değişim oranı enerjide %3,24

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -CNR Çevre Fuarı

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Çok Okunanlar