19.3 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 1, 2022
spot_img

Lisans gücü oranında hibrit tesis kurulabilecek

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (Kurul) tarafından kapasite tahsisleriyle ilgili olarak 03.03.2022 tarihli ve 10822 sayılı Karar alınmıştı. 10822 sayılı Karar’ın 3’üncü maddesi ve 5’nci bölge için tahsis edilen kapasiteler Kurul’un 01.09.2022 tarihli ve 11160 sayılı Karar’ı ile değiştirildi.

Buna göre, ana kaynak kurulu gücünün yüzde 15 ile sınırlı olmak üzere yardımcı kaynağı güneş enerjisi olan hibrit üretim tesisleri için EPDK’nın uyguladığı yüzde 15 oranındaki bu limit kaldırılarak lisans gücü oranında hibrit tesis yapılabilmesine karar verilmiş oldu. Söz konusu 11160 sayılı Karar aşağıda verilmektedir:

Duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,072TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler