2.5 C
Ankara
Friday, February 3, 2023
spot_img

Dünyanın en ünlülerinin tercihi “güneş enerjisi”

Güneş enerjisinin henüz temel enerji kaynağımız olmadığı ortada ancak teknolojik ilerleme sayesinde hızla hayatımıza girdiği de bir gerçek. Belirtmeliyiz ki, dünya genelinde eski-yeni simgesel yapılar ve yerler güneş enerjisi ile çoktan buluştu.

Güneş enerjisi hemen hemen her yerde çalışmaya müsait!

Bu ikonik yerlerdeki güneş panelleri milyonlarca insanın güneş teknolojileri ile tanışmasını sağlıyor. Özellikle yüksek profilli yerlerde güneş enerjisinin varlığını görmek insanların alternatif enerjiye teşvik edilmesi ve daha da önemlisi, güneş enerjisinin hemen hemen her yerde çalışmaya müsait olduğunu ispatlaması açısından büyük önem taşıyor.

  1. Eyfel Kulesi, Paris, Fransa
  2. Beyaz Saray, Washington DC, Amerika Birleşik Devletleri
  3. Tac Mahal, Agra, Hindistan
  4. Vatikan, Vatikan
  5. Burj Khalifa, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Kaynak & Ayrıntılı bilgi için: Global Solar Portal

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,374TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler