26.6 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 1, 2022
spot_img

YEKA GES-4 için yarışma ilanı yayımlandı: Başvurular 30 Mart 2022’de alınacak!

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri YEKA GES-4 yarışma ilanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’nin 14 Temmuz 2021 tarihli sayısında yayımlandı. Toplam kapasitesi 1000 megavat olan 15 yarışma düzenlenecek ve başvurular 30 Mart 2022’de alınacak.

Başvurular 30 Mart 2022’de 10.00-14.00 saatleri arasında elden yapılacak ve bir yarışma için başlangıç elektrik enerjisi alım tavan fiyatı kilovat saat (kWh) başına 40 kuruş olacak.

Elektrik enerjisi alım süresi ise bağlantı kapasitesinin her 1 megavat değeri için GES’in ilk kabul tarihinden itibaren üretilen ilk 23 gigavat saat (GWh) miktarındaki elektrik enerjisinin iletim ve/veya dağıtım sistemine verildiği süre kadar olacak.

YEKA GES-4 ilanının tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,072TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler