10.5 C
Ankara
Friday, March 24, 2023
spot_img

TÜBİTAK Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Gerçekleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’un teşrifleriyle TÜBİTAK Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü Tanıtım ve İş Birliği Protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Ülkemizin yeşil kalkınma sürecinde iklim değişikliği odaklı araştırmalar yapmak amacıyla Konya merkezli kurulan TÜBİTAK Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının desteği ile İklim Değişikliği Başkanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve stratejik ortaklığında kuruldu.

Programın sonunda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İklim Değişikliği Başkanı Orhan Solak ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü’nün Konya’da kurulması için işbirliği protokolünü imzaladı.

EKA Emlak Konut Asansör Sistemleri Üretim Tesisi Açılış Töreni Düzenlendi

Sanayide milli dönüşüme katkı sağlayacak, yeni istihdam alanları oluşturacak, çeşitli alt sektörlere can suyu verecek ve Türkiye’nin ihracat hedefine büyük katkılar sunacak Emlak Konut Asansör (EKA) Sistemleri Üretim Tesisi açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’un teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Bakan Kurum ve Bakan Varank açılışın ardından İlimizde faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret ederek üretim aşamaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Bakan Varank ve Bakan Kurum, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu İle Bir Araya Geldi

Bakan Varank ve Bakan Kurum, Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, KSO Meclis Üyeleri ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelerek şehrimizin yatırımları, üretimi, OSB’lerin gelişimi, sektörlerin mevcut durumu ve alınacak tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Kurum ve Bakan Varank sektör temsilcileri ile yaptığı toplantıda, sanayi temsilcilerinin tek tek soru ve önerilerini dinlediler.

Kaynak: Konya Valiliği

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,423TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

spot_img

En Son Haberler