13.3 C
Ankara
Cuma, Eylül 24, 2021
Sponsorluspot_img

Tesla, direksiyon ve pedalı olmayan araç üretimine hazırlanıyor

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, otomotiv endüstrisinde devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Dünya.com‘da yer verilen haberde, Tesla’nın direksiyon ve pedalı olmayan araç üreterek otomotiv dünyasında devrim niteliğinde bir yeniliğe hazırlandığı belirtildi.

Fransızların ekonomi yayını Capital’de yer alan habere göre, Tesla’nın Model 2 adlı modelinde direksiyon ve pedal olmayabilir. Aracın 400 kilometrelik bir özerk menzili olacağı da belirtiliyor.

Geçen yıl, Tesla Battery Day sırasında, 25 bin dolara satılacak tamamen otonom bir elektrikli otomobilin yakında üretileceği açıklanmıştı. Böyle bir fiyat, ancak yüzde elli düşürülmüş maliyetle üretilen Tesla aküleri sayesinde elde edilebilir olacaktı. ‘Model 2’ olarak anılan araç, tüm dünyaya ihraç edilmeden önce Çin’in Şanghay kentindeki Gigafactory denen tesiste üretilecek.

Geçen hafta yapılan bir firma içi toplantıda Elon Musk, gelecek için tasarladığı bu araca ilişkin bazı bilgiler verdi. Söz konusu toplantıda bulunan kişiler, Elon Musk’ın sözü edilen 25 bin dolarlık yeni elektrikli aracının üretimine başlanması için 2023 yılını işaret ettiğini söyledi. Musk’ın toplantıda “Satacağımız araçlarda hâlâ bir direksiyon ve pedal bulunsun ister miyiz?” diye ortaya attığı sorunun, Model 2’de bunların bulunmayacağı anlamına gelebileceği belirtildi.

Kaynak: Dünya.com

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,577TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler