11.3 C
Ankara
Saturday, December 3, 2022
spot_img

TENVA’nın “Yerli Kömür Santralleri ve Teşvikler” Raporu Yayında!-TENVA Report: “Lignite Power Plants and Subsidies Risk Management in Electricity Markets Part 2”


Elektrik Piyasalarında Risk Yönetimi Rapor Serisi’nin İkinci Bölümü olan “Yerli Kömür Santralleri ve Teşvikler” raporu şimdi web sitemizde de yayında.

TENVA’nın geçtiğimiz Haziran ayında Ankara’da düzenlediği “Yerli Kömür Santrallerinde Risk Analizi ve Teşvik Mekanizmaları Çalıştayı”nın rapor çalışması şimdi web sitemizde de yayında. Daha önce çalıştay kapsamında sadece katılımcılarımız ile paylaşılan rapor çalışması, kömür santrallerinde risk yönetimi ile yerli kömür santralleri için verilebilecek farklı teşvik mekanizmaları ve bunların etkilerini detaylı bir şekilde inceliyor.

“Yerli Kömür Santralleri ve Teşvikler” Raporu’na ulaşmak için buraya tıklayınız.

“Yerli Kömür Santralleri ve Teşvikler” Raporu’nun İngilizce çevirisi için buraya tıklayınız.

Click here to read the “Lignite Power Plants and Subsidies Risk Management in Electricity Markets Part 2” Report

Elektrik Piyasalarında Risk Yönetimi rapor serisinin birinci bölümü olan “Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrallerinde Risk Yönetimi” raporuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

For full text of the Report:

Click here to read the “Lignite Power Plants and Subsidies Risk Management in Electricity Markets Part 2” Report

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,212TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler