17.4 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021
- Sponsorlu -spot_img

“TENVA ve TESPAM’dan İşbirliği Duyurusu”-Cooperation from TENVA and TESPAM


Türkiye Enerji Vakfı-TENVA ile Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi-TESPAM, enerji sektörü için özgün bilgi ve analizler sunma hedefi ile güçlerini birleştiriyor. Enerjinin sivil alanındaki bu büyük ortaklığın, ilgi ve çalışma alanı “enerji” olan kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getirerek deneyimli sektör temsilcilerinin önderliğinde, doğru bilgileri ve farklı yaklaşımları sektöre kazandırması hedefleniyor.*

Enerji sektörü için nitelikli ürünler, araştırmalar ve projeler geliştirerek güçlü bir platform olarak yoluna devam eden TENVA ve Türkiye’nin enerji politikalarının, stratejilerinin belirlenmesine katkı sunan çalışmaları ile tanınan TESPAM, ortak çalışmalar gerçekleştirmek üzere işbirliği kararı aldı. Önceliğini, yeni, doğru bilgi ve analiz üretimine odaklayan TENVA ve TESPAM ekipleri, sektörel paylaşımların artırılması, karar mekanizmalarına katılım sağlanması, yeni girişimlerin, işbirliklerinin ortaya koyulması ve hayata geçirilmesi için güçlerini birleştirdi.

*Basın Bülteni-26.10.2017

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

515BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,546TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler