10.5 C
Ankara
Friday, March 24, 2023
spot_img

TANAP Projesi’nde çalışmalar takvime uygun şekilde devam ediyor-Studies in TANAP project continues in accordance with the calendar

Azerbaycan doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak olan Güney Gaz Koridoru’nun Türkiye kısmını oluşturan ve 17 Mart 2015’te Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Cumhurbaşkanlarının, Kars’ın Selim ilçesinde düzenlenen törenle temelini attığı Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nde çalışmalar takvime uygun şekilde devam ediyor.

1850 kilometrelik bir hat boyunca Türkiye’yi boydan boya geçecek projenin Gürcistan sınırından başlayarak Eskişehir’e kadar uzanan 56 inç çapındaki bölümü için üretilen ve ilk partileri daha önce güzergah boyunca tesis edilen şantiyelerdeki boru stoklama alanlarına ulaşmış olan boruların sevkiyatına devam ediliyor. Demiryolu ve karayolu kullanılarak yürütülen çalışmalar inşaat aşamaları göz önünde bulundurularak büyük bir hız ve titizlikle sürdürülüyor. %80’i Türk üreticilerinden tedarik edilen 1850 km’nin üzerindeki 56 inç ve 48 inç çapındaki toplam 1850 km uzunluğundaki boruların tedarik sözleşmeleri aralarında 6 adet Türk üreticisinin de yer aldığı 4 firma/konsorsiyumla 2014 yılının Ekim ayında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Prof. Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı törenle Ankara’da imzalanmıştı.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,423TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

spot_img

En Son Haberler