10.5 C
Ankara
Friday, March 24, 2023
spot_img

TANAP Projesi Ortaklar Anlaşması imzalandı-TANAP Project Partners Agreement was signed

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) ve BP arasındaki Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Ortaklar Anlaşması, törenle imzalandı.

Enerji Bakanı Taner Yıldız konuyla ilgili, “Türkiye siyasi istikrarını korudukça TANAP projesi üzerinde engel olmayacaktır. Türkiye istikrarını korudukça başka projelere de imza atacak. TANAP projesi çevreye herhangi bir zarar vermeden gerçekleşecektir. 17 Mart’ta TANAP projesinin temeli atılacak. Bunun yanında TANAP sadece ekonomik değil stratejik bir projedir. Petroldeki fiyat düşüşü nedeniyle TANAP prpjesinden pişman değiliz. Macaristan TANAP’tan doğalgaz almak istiyor. TANAP ile Türk akımı arasında rekabet söz konusu değildir” açıklamasında bulundu.

SOCAR Başkanı Abdullayev ise TANAP’tan gaz sevkiyatı 2018 yılında başlayacağını duyurdu.

Kaynak: Milliyet

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,423TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

spot_img

En Son Haberler