26.4 C
Ankara
Cumartesi, Temmuz 2, 2022
spot_img

SMA Yeni İştirakini Türkiye’de Kurarak Pazarda Kalıcı Olmaya ve Mevcudiyetini Arttırmaya Devam Ediyor

Mayıs 2022 itibariye SMA, Türkiye’deki varlığını yeni bir tüzel kişiliğe dönüştürdü. Alman teknoloji şirketi, 40 yılı aşkın tecrübesi ve 2021 yılı itibariyle1 milyar Euro’ya yaklaşan cirosu ile zaten 2014 yılından beri Türkiye enerji sektörüne başarıyla hizmet vermekteydi.


SMA Genel Müdürü Valerio Natalizia, “Türkiye’de yeni iştirakimizin kurulması, SMA’nın Türkiye FV pazarına olan bağlılığını güçlendirirken, SMA’nın gelecekteki uzun vadeli hedeflerinin gerçekleştirilmesine hem stratejik hem de hızla büyüyen bu pazara odaklanması kesinlikle katkı sağlayacaktır” açıklamalarında bulundu.
Enerji fiyatlarındaki artış ve karbon salınımının azaltılmasına yönelik baskılar birçok tesis ve ticari kuruluşu güneş enerjisi yatırımını gündemine almasına neden oluyor. Özellikle son yıllarda Türkiye’de hızlanan çatı kurulumları ve büyük ölçekli güneş enerjisi projelerine verilen destekler, güneş enerjisi yatırımlarına olan ilgiyi
her geçen gün arttırıyor.


SMA Türkiye, Satış Direktörü, Efe Kökçü “SMA, giderek artan ürün gamı ile birlikte tüm müşterilerine fotovoltaik projelerinin her aşaması için rekabetçi çözümlerle destek olmaya devam edecektir. Planlama, tasarım, mühendislik ve proje yönetim süreçlerinin yanı sıra son derece gelişmiş ve tecrübeli servis kadrolarımızla satış sonrası hizmetlerde de her zaman müşterilerimizin yanında olmayı hedefliyoruz.”dedi.
Bu yeni tüzel kişilikle SMA, Türkiye solar enerji pazarında konut, ticari & endüstriyel ve büyük ölçekli santral projelerine yönelik Global SMA standartlarını uzun vadede garanti etmeye devam edecek. Ayrıca tüm iş ortakları bu yeni iştirakin İstanbul’da bulunan merkez ofisinde yerleşik uzman kardolarına SMA Türkiye web sitesinden ulaşmaya devam edecekler.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,980TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler