12 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 16, 2021

Shell & Turcas Perakende Satışlar Yatırımlar Direktörü Mehmet Ünal oldu

01.08.2021 itibarıyla Shell & Turcas Perakende Satışlar Yatırımlar Direktörü olan, Shell bünyesinde 15 yıldan bu yana önemli görevler üstlenen Mehmet Ünal, daha önce Madeni Yağlar Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yeni görevinde Ünal, Shell & Turcas’ın stratejisi doğrultusunda sürdürülebilir büyüme hedefiyle yatırımlara devam edilmesinde, ürün ve hizmet portföyünün farklılaşan ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirilmesinde önemli bir liderlik rolü üstlenecek.

2006 yılında Shell & Turcas bünyesine katılan Mehmet Ünal, 2010 yılına kadar Perakende Satışlar İstanbul Bölge Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Shell Ukrayna’ya satış artışı konusunda Proje Lideri olarak atandı. 2011 yılında Perakende Satışlar Operasyon Müdürü görevini üstelenen Mehmet Ünal, iş yapış şekillerini yeni projeler ile basitleştirerek perakende satışlarda operasyonel mükemmelliyetin artmasına ve bu sayede artan müşteri memnuniyeti ile pazar payının yükselmesine katkı sağladı. Türkiye’deki Operasyon Müdürlüğü görevinin sonrası, 2013 senesinde Shell Bulgaristan’a Satış Müdürü olarak geçiş yapan Ünal, Bulgaristan’da yeniden yapılanmayı sağlayarak müşteri odaklı bir strateji ile ciddi anlamda bir büyüme ve pazar payında artış sağladı. Ayrıca istasyon marketlerindeki stratejinin değişimine katkıda bulunarak, Shell Bulgaristan’ın ek karlılık sağlamasında ve yeniden yapılanmasında önemli bir rol üstlendi. Bu başarısını takiben 2015 yılın Türkiye’ye dönüş yaparak Shell & Turcas Filo Çözümleri Direktörü olarak görevini alan Ünal, filo çözümlerinde müşteri ve büyüme odaklı bir strateji uyguladı. Her türlü piyasa koşulunda kalıcı büyümeyi sağlamanın yanı sıra Shell & Turcas’ı sektöründe farklı kılacak Shell Filo Platform, Shell Pratik Kart, Shell Yol Hizmetleri gibi müşteriye değer yaratan ürünlerin sunulmasına liderlik etti. 2020’de ise Shell & Turcas’ın Madeni Yağlar Genel Müdürlüğü görevine getirilen Ünal, Shell’in Türkiye’deki madeni yağlar sektöründeki öncü konumunun güçlenmesinde önemli katkılar sağladı. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Mehmet Ünal sonrasında Indiana Üniversitesi’nden MBA diplomasını aldı.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,596TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler