25.4 C
Ankara
Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img

PALEN, 2021’de 4 İlçeyi Daha Doğal Gazla Buluşturdu

Erzurum’a doğal gaz arzı sağlayan PALEN; Pazaryolu, Şenkaya ve Köprüköy ilçelerini doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluştururken, Aralık ayı sonunda Karayazı’ya da gaz arzı sağlayacak.

PALMET Şirketler Grubu’nun Erzurum iline doğal gaz arzı sağlayan dağıtım şirketi PALEN, Erzurum’da doğal gaz ekonomisinin ve konforunun yaygınlaşması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

PALMET Enerji Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, PALEN’in 155 bini aşkın müşterisine en kaliteli hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “2021 yılı içerisinde Erzurum gibi geniş bir coğrafyada yaklaşık 172 km hat imalatı gerçekleştirdik. Erzurum’un ilçelerini doğal gaz ile buluşturduk. Doğal gazın tüm ülkemizdeki yaygınlaştırma çalışmalarına biz de Erzurum’da sürdürdüğümüz çalışmalarla katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sönmez, Kasım ayında gaz arzı sağlanan Pazaryolu’nda düzenlenen gaz yakma törenine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve PALMET Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray’ın katıldığını ifade ederek, “Pazaryolu’nun ardından Şenkaya Belediye Başkanı Yavuz Bedir’in de katılımıyla Şenkaya ve Köprüköy’e de gaz arzı sağladık. Aralık ayı sonunda Karayazı’daki çalışmalarımızı da tamamlayarak 2021 yıl sonu itibarıyla Erzurum’da 16 ilçeyi doğal gaz ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.

İSPİR’DE BORU HATTI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

2019 yılında CNG ile doğal gaz arzı sağlanan İspir için yüksek basınç doğal gaz boru hattı çalışmaları da devam ediyor. Zorlu bir arazide yürütülen çalışmalar tamamlandığında Erzurum- İspir arasında yaklaşık 72 km yüksek basınç doğal gaz boru hattı imalatı yapılacak. Çalışmaların 2021 yılının sonunda bitmesi planlanmıştır.

“ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ”

PALMET Enerji Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, 155 bin müşteriyi doğal gaz ekonomisi ve konforu ile buluşturduklarını hatırlatarak, “Müşterilerimiz için güvenilir, ulaşılabilir ve çözüm odaklı bir şirket olarak müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yatırımlarımızla kent için değer yaratırken sayısal alt yapımızı da geliştirerek müşterilerimizin uzaktan erişim işlemleriyle en iyi hizmeti almasını sağlıyoruz” dedi.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,019TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler