26.6 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 1, 2022
spot_img

OPET, “Akaryakıt Sektörü” kategorisinde en itibarlı marka seçildi

OPET, Türkiye İtibar Endeksi’nde (TİE) bir kez daha “Akaryakıt Sektörü” kategorisinde en itibarlı marka seçildi. 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen araştırmada on yıldır sektöründe en itibarlı marka olma başarısını gösteren OPET, bu konuda ülkenin öncü markası olduğu için aynı zamanda ‘İtibarda İstikrar Ödülü’ne de layık görüldü.

Müşteri odaklı iş stratejisi, yenilikçi çalışmaları, sonuç odaklı ve kapsayıcı sosyal sorumluluk projeleri ile sektöründe fark yaratan OPET, bir kez daha en itibarlı marka seçildi. OPET, Türkiye’nin akademik denetim altında gerçekleştirilen ilk ve tek saha araştırması olan Türkiye İtibar Endeksi’nde (TİE) “Akaryakıt Sektörü” kategorisinde 10’uncu kez en itibarlı marka oldu.

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca yaptığı değerlendirmede, “Son reklam filmimizde de belirtildiğimiz gibi bizim işimiz yollarda görünenden daha fazlası… OPET, bir akaryakıt markası olmanın ötesinde toplumsal sorumluluğunun bilincinde bir marka. İstasyonlarımızdaki yüksek kaliteli ürünlerimiz ve fark yaratan uygulamalarımızla en üstün hizmeti sunmaya odaklanırken ülkemiz için sosyal etkisi yüksek projeler hayata geçiriyoruz. Bu sebeple halk oyu ile istikrarlı başarımızın tescillenmesi ve bu başarıyı 10 yıldır aralıksız devam ettiriyor olmamızın bizim için önemi çok büyük” diye konuştu.

15 bin kişi ile görüşüldü
Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on birincisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması, Türkiye İstatistik Kurumu’nun “Türkiye Örneklemi” kabul ettiği 26 bölge ve 72 ilde 15 Aralık 2021 – 25 Ocak 2022 tarihleri arasında yaklaşık 15 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. Ana ve alt sektörleri ile toplam 34 farklı sektördeki markaların itibar derecelendirmesi yapıldı ve Türkiye’nin itibarlı markaları belirlendi. Türkiye genelinde tesadüfi seçim metodları ile belirlenen 15 bin kişi CATI yani bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi ile arandı. Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu model Türkiye’nin yapısal özelliklerine uyumlu olarak yeniden düzenlendi.
OPET’in köklü, sağlam bir kurum olma; öncü özellikleri taşıma ve sektöründe lider olma; yeniliklere, teknoloji ve tasarıma önem verme; uluslararası standartlarda ürün ve hizmet sunma ve sevilen markaları sunması, katılımcılar tarafından en beğenilen özellikleri olarak gösterildi.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,072TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler