-3.7 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
- Sponsorlu -

Küresel tehdit “korona depresyonu” ile mücadele konusunda ciddileşme zamanı

Yeni koronavirüsü, küresel salgına dönme sürecinden çok daha önce ekonomiyi ve enerji sektörünü vurdu. Virüsün şu anki boyutu, finansal piyasalarda dalgalanmalara, enerji şirketlerinin hisse fiyatlarında düşüşlere, çok uluslu şirketlerin ofislerini kapatmalarına, etkilenen bölgelerde bulunan çalışanların evden çalışmalarına, dünya çapındaki etkinliklerin ve uçuşların kısıtlamasına kadar gitti. Salgın genişledikçe gerek enerji sektörü gerekse ekonomi değişim geçirmeye devam ediyor…

Yeni koronavirüs (COVID-19) salgınının enerji sektöründeki etkileri, yenilenebilir enerji ekipmanlarının tedarik zincirinden, depolamaya, petrol, LNG ve gazla ilgili sektörlerden çok sayıda uluslararası sektör etkinliğinin iptaline ya da ertelenmesine kadar ulaştı. Tahminler, yeni koronavirüsün havayolu şirketlerine 113 milyar dolardan fazla gelir kaybına mal olabileceğini gösterirken bu tahmin Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği tarafından sadece 1 ay kadar önce yayınlanan rakamın dört katı. Taşımacılık endüstrinin bazı gereksinimler ve ücretlerden feragat etmek için hükümetlerden acil yardıma ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler