13.3 C
Ankara
Cuma, Eylül 24, 2021
Sponsorluspot_img

EPDK, hibrit tesisler ile ilgili tadil başvurularını almaya başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Birden Çok Kaynaklı (Hibrit) Elektrik Üretim Tesisi Başvurularına İlişkin Duyuru yayınladı. EPDK, hibrit tesisler ile ilgili tadil başvurularının 1 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında alınacağını duyurdu. 4 Ağustos 2020 tarihinden sonra yapılacak başvurular EPDK’nın Elektronik Başvuru Sistemi üzerinden yapılabilecek.

Duyuruda, birden çok kaynaklı elektrik üretim tesisi kurmak üzere önlisans başvurusu yapmak isteyen tüzel kişiler ile mevcut önlisans veya üretim lisanslarına konu üretim tesislerinin birden çok kaynaklı elektrik üretim tesisine dönüştürülmesi kapsamında tadil başvurusu yapmak isteyen tüzel kişiler için:

  • Önlisans veya lisanslarına santral sahası daha önce derç edilmemiş ise öncelikle 25 Haziran 2020 tarihli Elektrik Piyasasında Önlisans veya Lisanslara Konu üretim tesislerinin Santral Sahalarının Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar’a uygun santral sahasının derç edilmesi için tadil başvurusunda bulunması gerektiği;
  • Önlisans veya lisanslarına derç edilmiş mevcut santral sahasının Usul ve Esaslara uygun olmaması halinde ise öncelikle söz konusu santral sahasının Usul ve Esaslara uygun hale getirilmesi için tadil başvurusunda bulunulması gerektiği açıklandı.

Bu kapsamdaki tadil başvuruları, 1 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında EPDK’ya yazılı olarak iletilecek. 4 Ağustos 2020 tarihinden sonra yapılacak başvurular EPDK’nın Elektronik Başvuru Sistemi üzerinden yapılabilecek.

Birden Çok Kaynaklı (Hibrit) Elektrik Üretim Tesisi Başvurularına İlişkin Duyuruya BURADAN ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,577TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler