26.4 C
Ankara
Cumartesi, Temmuz 2, 2022
spot_img

Gürcistan’ın En Büyük Enerji Yatırımı Türklerden

Gürcistan’ın çeşitli bölgelerinde kurulacak toplam 1.450 MW’lik rüzgar santrali yatırımlarına ilişkin anlaşma Tiflis’te imzalandı.

Ülkenin dokuz bölgesinde kurulması planlanan rüzgar tesisleri, yaklaşık 1.4 milyar euro yatırımla Türk şirketi ENERGO Windpower Ltd. tarafından hayata geçirilecek. ENERGO Windpower Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Göksu yaptığı açıklamada: “Türk-Gürcü kardeşliğinin en güzel örneklerinden biri ve Türk-Gürcü ortaklığının en büyük yatırımı” dedi. Rüzgar tesislerin kurulumunda 1.000 kişinin üzerinde istihdam sağlanması bekleniyor.

 

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,981TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler