14.6 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 16, 2021

Girişim Elektrik halka arz oluyor

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arzı için yaptığı izahname başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Girişim Elektrik halka arzı, Oyak Yatırım liderliğinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle 11 – 12 – 13 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Girişim Elektrik halka arzında 11-13 Ağustos tarihleri arasında sabit fiyat ile talep toplanacak. Halka arz fiyatı 17 TL olarak belirlenirken, büyüklüğü ek satış dahil edildiğinde 493 milyon TL, halka açıklık oranı yüzde 25,22 olacak.

Girişim Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin 100 milyon TL’den 115 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 15 milyon TL nominal değerli B grubu pay ile mevcut ortaklardan Muhittin Behiç Harmanlı, Ali Gökhan Öztürk, Ramin Malek ve Mesuz Baz’ın sahip olduğu 12 milyon TL B grubu pay olmak üzere toplam 27 milyon TL nominal değerli pay halka arz edilecek.

Talep gelmesi halinde aynı mevcut pay sahiplerine ait 2 milyon TL nominal değerli payın ek satışı gerçekleştirilebilecek. Ek satışın tamamlanması halinde 29 milyon TL nominal değerli pay halka arz edilecek.

Satışın yüzde 30’unun yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 35’inin yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 35’inin yurt dışı kurumsal yatırımcılara yapılması planlanıyor.

Öte yandan şirket, halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 180 gün süreyle bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde halka arza konu edilmeyeceğini taahhüt etti.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,596TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler