14.6 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 16, 2021

General Electric’ten Fas’a rüzgar türbini -Moroccan energy farm to use GE wind turbines

Enerji Günlüğü’nde yapılan habere göre; Fas enerji şirketi Nareva, ülkede kuracağı 100 MW`lık rüzgar çiftliği için GE’nin türbinlerini tercih etti.

Nareva Holding`in bağlı ortaklığı Energie Eolienne du Maroc, Fas`ta Akhfennir yakınlarında inşaa edilecek ve Kuzey Afrika`da bir ilk olacak olan rüzgar çiftliği için General Electric`in türbinlerini tercih etti.

EEM, 100 MW gücünde olacak rüzgar çiftliği için GE`den 56 adet 1,7-100 türbini alacak.

Rüzgar Santralinin yapımı tamamlandığında Fas’ta faaliyet yürüten sanayi şirketleri için elektrik üretecek.

Fas, 2020 yılına kadar rüzgar enerjisi kapasitesi 2.000 MW`ye çıkarmayı ve enerji ihtiyacının yüzde 14’ten fazlasını rüzgardan karşılamayı hedefliyor.

Kaynak: Enerji Günlüğü

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,596TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler