28 C
Ankara
Cumartesi, Mayıs 15, 2021
Sponsorluspot_img

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğalgaz fiyatlarında değişikliğe gidildi. Konut ve sanayi abone gruplarının tarifelerinde yüzde 1 artış yapıldı.

BOTAŞ, Mayıs ayında geçerli olacak gaz fiyatlarına ilişkin tarife tablosunu yayımladı.

Doğal gazda, konut ve sanayi abone gruplarının tarifelerinde yüzde 1 artışa gidildi. Elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde ise yüzde 12 artış yapıldı.

Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı yüzde 1 artışla, bin metreküp doğal gaz için bin 315 lira 500 kuruş oldu.

Sanayi abonelerine uygulanan fiyat ise bin 471 lira 414 kuruş olarak belirlenirken, elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise yüzde 12 artış gerçekleştirildi.

Kaynak: TRT Haber

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

515BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,566TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler