26.6 C
Ankara
Cumartesi, Ekim 1, 2022
spot_img

Aksa Doğalgaz’ın faaliyet raporu, iç tasarım kategorisinde onur ödülünün sahibi oldu

Aksa Doğalgaz, sürdürülebilir büyüme hedefinin ön plana çıktığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile tüm dünyada faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen International ARC Awards 2022’de, iç tasarım kategorisinde onur ödülünün sahibi oldu.


Aksa Doğalgaz, sürdürülebilirlik hedefiyle düşük karbon emisyonuna yönelik çalışmalarını vurguladığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile uluslararası alanda en prestijli ödüllerden International ARC Awards 2022’de onur ödülünü kazandı. Faaliyetlerinin tümünde insana, doğaya ve sosyal yaşama saygı anlayışıyla çalışan, Fortune 500 Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Listesi’nde de 64’üncü sırada yer alan şirket, onur ödülünü iç tasarım kategorisinde aldı.


7,4 milyon ton daha az karbon emisyonu
ABD merkezli MerComm kuruluşu tarafından düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışmasına çok sayıda ülkeden, yüzlerce başvuru gerçekleşti. Karbon emisyonunu azaltmaya yönelik önemli çalışmalarda bulunan Aksa Doğalgaz, 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nda, doğal gaz dağıtım hizmeti verdiği tüm bölgelerde 7,4 milyon ton daha az karbon emisyonu gerçekleştiğini açıkladı. Bu oran, 317 milyon ağacın oluşturduğu yaklaşık 4,5 milyon kilometrekarelik bir ormanın temizleyebileceği karbon miktarına eş değer. Aksa Doğalgaz yetkilileri, sürdürülebilir büyüme stratejisi ve faaliyetleri doğrultusunda insan ve çevre odaklı çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Aksa Doğalgaz 2021 Faaliyet Raporu’na aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
aksadogalgaz.com.tr/Aksa-Dogalgaz-Faaliyet-Raporu-2021.pdf

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,072TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler