-1.8 C
Ankara
Cuma, Şubat 26, 2021
- Sponsorlu -

Webinar: “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi”

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” başlıklı bir webinar düzenliyor.

23 Şubat 2021 Salı günü (16:30-17:30) gerçekleştirilecek webinar’ın açılış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı yapacak.

Açılış konuşmasının ardından Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, “Küresel Perspektif” başlıklı keynote konuşmasında, enerji ve iklim alanlarında öne çıkan önemli dinamikleri ve IEA gündemindeki konuları değerlendirecek.

Dr. Fatih Birol’un ardından, Obama Başkanlığı’nda ABD 13. Enerji Bakanı olarak görev alan Prof. Ernest J. Moniz toplantının Onur Konuğu Konuşmacısı olarak söz alacak ve ABD’nin yeni enerji ve iklim politikalarını anlatacak.

Webinar, konuşmalardan sonra iş dünyası odaklı bir panel ile devam edecek. SHELL Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler’in katılacağı panel, Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Keyman tarafından yönetilecek.

IICEC’den yapılan açıklama şöyle: “Enerji ve iklim alanlarındaki güncel küresel gelişmelerin, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) gündemindeki çalışmaların, yeni ABD yönetiminin temiz enerji ve iklim değişikliği ile ilgili yeni politika girişimlerinin ve enerji ve iklim konularında iş dünyasının gündeminin ele alınacağı bu önemli etkinliğe katılımlarınızdan mutluluk duyarız.”

IICEC “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” Webinarı
Tarih : 23 Şubat 2021, Salı
Saat : 16:30 – 17:30
Toplantıyı http://iiceconline.sabanciuniv.edu/ adresinden gerçekleştirilecek canlı yayın ile izleyebilirsiniz.

Önemli not: Etkinlik dilinin Türkçe olduğu toplantıda, İngilizce yapılacak konuşmalar için simultane çeviri sağlanacak.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

518BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler