0.4 C
Ankara
Perşembe, Ocak 28, 2021
- Sponsorlu -

Türkiye’nin toplam kurulu gücü 93.918 MW’ye ulaştı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Ekim 2020 Kurulu Güç Raporunu Yayınladı. Rapora göre, toplam kurulu güç 93.918,8 MW’ye ulaştı. 

TEİAŞ’ın aylık olarak yayınladığı kurulu güç raporuna göre, ekim ayında elektrik üretim kurulu gücü bir önceki aya göre 712 MW artış ile 93.918,8 MW değerine ulaştı.

Türkiye’deki lisanssız GES sayısı ise bir önceki aya göre 74 adet artarak 7.316’ya ulaşırken lisanslı santral dahil toplam GES adedi 7.347’ye ulaştı. Yılın ilk 10 ayında toplam 460 MW’lik güneş enerjisi santrali Türkiye’nin kurulu gücüne eklendi.

2020 yılı Ekim ayı Kurulu Güç Raporu’na buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

522BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,328TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler