13.3 C
Ankara
Cuma, Eylül 24, 2021
Sponsorluspot_img

ÖZEL HABER: Pandeminin gölgesinden çıkmaya hazırlanan “Enerji sektörünün 2021 ajandası”

2020 yılına girerken hepsinin çok başka beklentileri vardı. Ortak hedef ise daha çok yatırım, daha çok yeni kapasite ve elbette daha çok satış yaparak karlarını artırmak. Ancak beklenmedik bir şey oldu ve tüm dünya tüm gücünü, kaynağını Covid-19 ile mücadeleye ayırdı. Enerji sektörü de 2020 yılını hedeflerinin uzağında kapatıyor ancak ümitler ve beklentiler oldukça fazla. Güneş, rüzgarcı ve jeotermalciler yeni kapasiteleri beklerken HES’çiler santral modernizasyonunu başlatıp yeni özelleştirmeleri kovalayacak. Akaryakıt ve LPG sektörü ise biriken yasal mevzuat düzenlemelerini bekliyor. Kısaca enerjinin 2021 ajandası oldukça yoğun…

Dünya ekonomisindeki daralma ve ülkeler arasında yaşanan siyasi çekişmelerin gölgesinde kalan enerji sektörü, toparlanma sinyalleri verirken bu kez de pandeminin çelmesine takıldı. İnsanlığın çok uzun zamandır ilk kez karşılaştığı pandemi döneminde enerji sektörü, halkın talebini karşılamak için olağanüstü bir çaba göstermesine karşın hedeflerinin gerisinde kaldı. Yılın son sayısında enerji sektörünün tüm bileşenlerine “2020 hedeflerinin geldiği noktayı, pandemi sürecini nasıl geçirdiklerini ve 2021 yılına dönük öngörülerini” sorduk. Bazı sektörlerin eksikliği kuşkusuz var, yılsonunun getirdiği yoğunluk nedeniyle bazı meslek örgütleri haberimizde yer alamadı. Ancak onlara da sayfalarımızın her zaman açık olduğunu bir kez daha anımsatalım.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,577TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler