2.5 C
Ankara
Friday, February 3, 2023
spot_img

OEDAŞ, KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ALANINDA EN İYİ İŞLETME SEÇİLDİ

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Best Business Awards’ta Can Dostlar projesi ile “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “En İyi İşletme” ödülünün sahibi oldu.

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), hizmet bölgesindeki sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve başta kısırlaştırma olmak üzere tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2021 yılında hayata geçirdiği ve süreklilik kazandırdığı “Can Dostlar” sosyal sorumluluk projesi ile ödüle layık görüldü. İngiltere’nin özel sektör ve kamunun katılımına açık olan en prestijli ödülleri arasında yer alan Best Business Awards’ta OEDAŞ, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “En İyi İşletme” ödülünün sahibi oldu.

Can Dostlar sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Pandemi dönemindeki kısıtlamalarda saha çalışanlarımızın önerisiyle hayata geçirdiğimiz projemiz; HAYTAP, kamu kurumları ve bölge halkının desteğiyle her geçen gün büyüdü. Projemizin uluslararası bir yarışmadan ödülle dönmesinden büyük mutluluk duyduk. Başta çalışanlarımız olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Jüri başkanından OEDAŞ’a tebrik

OEDAŞ’ı ödüle layık gören bağımsız ve alanında uzman isimlerden oluşan jüri heyetinin başkanı Ian Hughes ise şu açıklamayı yaptı; “Can Dostlar projesi için OEDAŞ’ı tebrik ediyoruz. Proje kapsamında hurda malzemeleri barınağa dönüştürmelerinin de son derece parlak bir fikir olduğuna inanıyoruz.”

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,374TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler