10.5 C
Ankara
Friday, March 24, 2023
spot_img

İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği ile bir modül halinde birleştirilmemiş fotovoltaik hücre ithalatında gözetim uygulaması yürütülecek

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete’nin 27 Ocak 2023 tarihli sayısında yayımlandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği ile bir modül halinde birleştirilmemiş fotovoltaik hücre ithalatında gözetim uygulaması yürütülecek. Bir modül halinde birleştirilmemiş veya panolarda düzenlenmemiş fotovoltaik hücreler” başlıklı eşyanın ithalatında yürütülecek gözetim uygulamasına ilişkin usul ve esaslar düzenlendi. Birim gümrük kıymeti kilogram başına 60 doların altında olan eşyaların ithalatında ileriye yönelik gözetim uygulamasına gidileceği belirlendi. Söz konusu eşya ancak İthalat Genel Müdürlüğünce düzenlenecek gözetim belgesiyle ithal edilebilecek. Tebliğin 30 gün sonra yürürlüğe gireceği belirtildi.

İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,423TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

spot_img

En Son Haberler