17.4 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021
- Sponsorlu -spot_img

Bursa OSB, EcoStruxure teknolojisi ile kesintisiz elektrik ve su sağlayacak

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi Bursa OSB, bünyesinde faaliyet gösteren 350’den fazla şirkete daha güvenli bir enerji alt yapısının yanısıra, kesintisiz elektrik ve su imkanı sağlıyor. Sürdürülebilirlik ve verimlilik konularında dijital iş ortağı olmak misyonuyla hereket eden Schneider Electric, yeni teknolojilerle harcama maliyetlerinin yüzde otuza kadar düşürülmesini destekliyor.

Şirketten yapılan basın açıklamasına göre, Bursa OSB için dizayn edilen Schneider Electric çözümü elektrik ve su altyapısını akıllı hale getirecek bir donanım ve yazılım kombinasyonu içeriyor. Ülkenin ilk Organize Sanayi Bölgesi olarak 1961 yılında kurulan Bursa OSB, artan üretim talebini karşılamak için giderek büyürken, bugün 6,8 milyon metrekareye ulaşan genişliği ile farklı sektörlerden 350’den fazla şirketi kapsıyor.

Bursa OSB yönetimi Schneider Electric çözümü ile, katılımcılarına elektrik ve su hizmetlerinin devamlılığını sağlamanın yanı sıra, bölgenin enerji ağını takip etmelerine ve önleyici bakım hizmetleriyle iş proseslerini kesintisiz devam ettirmelerine yardımcı olacak. Bursa OSB yönetimi, endüstriyel bölgeler gibi enerji yoğun tesislerin çalışma süresini en üst düzeye çıkarması için tasarlanan EcoStruxure Power SCADA Operation’ı seçti.

EcoStruxure Power SCADA Operation sistemi; performansı analiz etmek, güç kullanımını optimize etmek ve bakım gerektiğinde uyarı vermek için Bursa OSB’nin 40 trafo merkezini ve 200’den fazla şalt sistemini izleyecek. Sistem ayrıca, kullanılmayan yedek enerji kapasitesini belirleyebilmesi sayesinde, Bursa OSB operasyon ekibinin sermaye harcamalarında yüzde 30’a varan bir tasarruf sağlamasına yardımcı olacak. Bursa OSB, bu sayede olası arızaları önleyici bakım ile azaltarak katılımcıları için çalışma süresini yüzde yirmi artıracak. Genel olarak, Bursa OSB’nin altyapısı, güvenilirlik endeksi puanlamasında yüzde 15 artış sağlayacak.

Organize Sanayi Bölgesi olarak ana önceliklerinin kusursuz enerji akışı sağlamak olduğunu ifade eden Bursa OSB Yöneticilerinden Nihat Genç “Schneider Electric ‘güvenli ve güvenilir enerji sağlama misyonumuz’ için katılımcılarımıza güvenilir bir çözüm sağlayıcı oldu. Artık tüm varlıklarımızı gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve olası hataları proaktif olarak çözebiliriz. ” dedi.

Tam çözüm, Power SCADA Operation yazılımına bağlanacak olan internet bağlantılı anahtarlama cihazlarını içerecek. Uygulama, operasyon ekibine gerçek zamanlı olarak bildirimler göndererek, Bursa OSB mühendislerinin neden ve sonucu belirlemesine yardımcı olacak.

Enerji açısından kritik tesislerde, kesinti yaşanan her saniyenin aynı zamanda işlerin aksamasına ve mali kayba neden olabileceğini, hayatları riske atabileceğini ve itibara zarar verebileceğini vurgulayan Schneider Electric Türkiye Segment Grup Satış Müdürü, Ercan Yılmaz “EcoStruxure Power SCADA Operation çözümümüz sayesinde Bursa OSB’nin maliyetleri düşerken, çalışma süreleri artacak. Elektrik şebekesinin boyutu veya karmaşıklığı ne olursa olsun, Power SCADA Operasyonu her riski kesintisiz görüntüleyerek anında tepki verme yeteneği sağlayacaktır. ” şeklinde konuştu.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

515BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,546TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler