26.4 C
Ankara
Cumartesi, Temmuz 2, 2022
spot_img

BİLİŞİM VADİSİ RMS-A İSTASYONU’NDAN GAZ AKIŞI BAŞLADI

PALMET Enerji’nin Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova’ya gaz arzı sağlayan dağıtım şirketi PALGAZ’ın Bilişim Vadisi’ndeki RMS-A İstasyonundan gaz arzı başladı.

Türkiye enerji sektörünün ilk yatırımcılarından PALMET Enerji’nin Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova’ya gaz arzı sağlayan dağıtım şirketi PALGAZ, lisans bölgesinde gaz arzı güvenliği ve sürekliliğini sağlamak amacıyla Bilişim Vadisi RMS-A İstasyonunu devreye aldı. 

Yıllık 6 milyar metreküp gaz hacmi ile Türkiye’de tüketilen doğal gazın %10’unu dağıtım şebekeleri ve doğal gaz çevrim santralleri üzerinden yöneten PALMET Gaz Grubu, 1 Haziran 2022 Çarşamba günü itibarıyla PALGAZ Lisans Bölgesi’ndeki 200.000 m³/saat kapasiteli RMS-A İstasyonu’ndan gaz akışını başlattı. 1-2 Haziran 2022 tarihleri arasında PALMET Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray ve PALMET Enerji Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, RMS-A İstasyonu’nu ziyaret eden konuklarına grup şirketleri hakkında bilgi verdiler. 
TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,981TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler