19 C
Ankara
Pazar, Ağustos 1, 2021
Sponsorluspot_img

YEK-G Organize Piyasası’nın ilk sertifika tedarik alım işlemine Limak Uludağ Elektrik imza attı

Yenilenebilir enerji kullanımının teşvik edilmesi ve küresel ısınmaya neden olan emisyon salınımlarının azaltılması için EPİAŞ tarafından yeni kurulan Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi YEK-G Organize Piyasası’nın ilk sertifika tedarik alım işlemine Limak Uludağ Elektrik imza attı.

Dünya genelinde teşvik edilen temiz enerji kullanımı Türkiye’de de giderek önem kazanırken Limak Uludağ Elektrik, tedarik edilen YEK-G sertifikaları sayesinde şirketin genel müdürlük de dahil tüm hizmet binalarında tüketilen elektriğin, %100 yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını belgelemiş oldu.

Limak Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik çalışmalarını ve sürdürülebilir enerji üretimine verdiği değeri, YEK-G Sertifikası alarak daha da sağlamlaştırdı. Ek olarak Limak Enerji, ülkemizin kaynaklarını sürdürülebilir yöntemlerle desteklemeye devam edecek.

YEK-G Sertifikası, nihai tüketicilerin ve tedarik şirketlerinin tüketmiş oldukları enerji kaynağının yenilenebilir enerji kaynakları tarafından üretilmiş olduğunu garanti ederken üreticilerinde elektrik üretim ve tüketimindeki yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırabilecek.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
12,550TakipçilerTakip Et
- Sponsorlu -spot_img

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler