25.4 C
Ankara
Pazartesi, Ağustos 15, 2022
spot_img

RES, varlık yönetimi alanındaki faaliyetlerini Avustralya’da Blueshore Enerji’yi satın alarak büyütmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük bağımsız yenilenebilir enerji şirketi RES, Avustralya’da 1.6 GW’lık varlığa sahip bir varlık yönetim şirketi olan Blueshore Enerji’yi satın aldığını duyurdu. RES’in günümüzde, dünya genelinde 9 GW’ı aşan operasyonel rüzgâr, güneş ve depolama alanlarındaki operasyon tesisi yönetmesi sebebiyle, bu gelişme küresel seviyede bir öneme sahip.

Blueshore Enerji, Avustralya pazarındaki yatırımcılara portföy yönetim hizmeti sağlamasının yanı sıra, güneş ve rüzgâr enerjisi varlıkları için ticari, teknik ve finansal alanlarda tesis yönetim hizmeti sunmaktadır. Blueshore Enerji’nin satın alınması RES’e farklı yetkinlikler sağlayıp, yeni müşterilerle ilişkiler kurmasına yardımcı olurken, RES’in aynı zamanda Avustralya’nın hızla büyüyen varlık yönetimi alanındaki mevcut hakimiyetini de çeşitlendirecektir. Blueshore Enerji bünyesindeki tecrübeli ekip, RES’in ülkedeki proje performanslarını ve varlık değerlerini en iyi hâle getirmekte olan mevcut Servis Hizmetleri’ne övgülerini belirtti.

Destek Hizmetleri CEO’su Marco Perona gelişmeye ilişkin, “Bu satın alma, yeni sektör ve pazarlara girmeye dair stratejimiz doğrultusunda gerçekleşti. Artık RES, 9 GW’lık operasyonel varlıkları yöneten bir şirket olmasının yanı sıra, yapısı dahilindeki teknik ve operasyonel uzmanlık sayesinde müşterilere verdiği hizmetle, uluslararası konumda geniş yelpazede faaliyet gösterebilen çok az şirketten biri olmuştur. Destek hizmetlerimizi önümüzdeki aylarda şirket stratejisiyle uyumlu olarak gerek kendi içimizde gerek dış büyümeyle geliştirmeye devam etme niyetindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

RES hakkında

RES, dünyanın en büyük bağımsız yenilenebilir enerji şirketi olup, denizde ve karada rüzgâr enerjisi, güneş enerjisi, enerji depolama, iletim ve dağıtım alanlarında etkindir. 40 yılı aşkın süredir sektöre öncülük ederken RES, dünya genelinde 22 GW üzeri yenilenebilir enerji projesini teslim etmesinin yanı sıra, 9 GW’ı aşan operasyonel varlık portföyünü geniş bir müşteri tabanıyla desteklemektedir. RES, kurumsal müşterilerinin özgün ihtiyaçlarını kavrayarak, en düşük maliyetli enerji erişimine olanak sağladığı 1.5 GW’ın üzerindeki elektrik tedarik anlaşmasını (PPA) güvence altına almaktadır. Faaliyette olduğu 10 ülkede 2.000 kişiden fazla insana istihdam sağlamaktadır.

TENVAhttps://www.tenva.org
Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Benzer

Sosyal Medya

513BeğenenlerBeğen
431TakipçilerTakip Et
13,019TakipçilerTakip Et

Haber bültenimize abone ol

E-Bülten abonemiz olun, enerji sektörüne dair en güncel haberler ve duyurular her hafta e-posta adresinize gelsin.

En Son Haberler