Türkiye’nin ilk deniz üstü rüzgar enerjisi santrali için ihale Ekim’de!

0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 1200 megavat (binikiyüz MW) kapasiteyle kurulacak Türkiye’nin ilk deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisi santrali için son başvuru tarihi 23 Ekim 2018 olarak açıklandı. Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Türkiye’nin ilk deniz üstü rüzgar enerjisi santrali için yapılacak yarışmanın yeri, tarihi ve saati daha sonra bildirilecek. Katılım için son tarih ise 23 Ekim 2018. İhaleye katılanlar kilovatsaat başına tavan fiyat 8 dolar/cent üzerinden açık eksiltme usulü yarışacak.

Resmi Gazete’deki duyuruya ulaşmak için buraya tıklayınız.

Duyurunun tam metni için aşağıdaki görsele tıklayınız.

 

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!