“Türkiye Elektrik Piyasası ve Denetimi” kitabı TENVA Yayınlarından Çıktı!

0

Türkiye Enerji Vakfı TENVA’nın enerji sektörüne özgü, nitelikli ve bilimsel yayınlarına bir yenisi daha eklendi. “Türkiye Elektrik Piyasası ve Denetimi” kitabı, TENVA yayınları tarafından yayınlandı. Enerji sektörünün çok kıymetli temsilcilerinden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Danışmanı Mehmet İBİŞ tarafından kaleme alınan değerli çalışma, enerji sektörü literatürüne kazandırıldı.

Tarih boyunca uygarlığın emin adımlar ile ilerlemesine olanak sağlayan elektrik enerjisi, gerek sosyal refahın, gerekse ekonomik ve politik hayatın sürdürülmesinde kilit bir öğedir. Bu nedenle, mali açıdan güçlü, istikrarlı ve şeffaf bir elektrik enerjisi piyasasının işlerlik kazanması, tüm toplumların öncelikli çabası olmak zorundadır. Türkiye elektrik enerjisi piyasasının işleyişine, denetimine ve denetimler sonucu uygulamaya giren yaptırımlara yer veren bu eser, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan elektrik sektörünün derinlemesine analizini sunuyor.

Sayın Mehmet İBİŞ’in eşsiz birikimleri ile sektöre kazandırdığı ve TENVA yayınlarından çıkan “Türkiye Elektrik Piyasası ve Denetimi” başlıklı eser, Türkiye elektrik sektörünün bugünü ve geleceğine ışık tutuyor.

KİTAP SATIŞI ile ilgili ayrıntılı BİLGİ için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Türkiye Enerji Vakfı-TENVA
Tel: +90 312 220 00 59
E-posta: info@tenva.org

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!