Turcas Petrol’ün yaratıcı kapak tasarımı ödül kazandı

0

Turcas Petrol A.Ş., 2014 yılı Faaliyet Raporu’ndaki yaratıcı kapak uygulaması ile Galaxy Awards kapsamında Bronz ödüle layık görüldü.*

Bu yıl 24 ülkeden 700’ü aşkın faaliyet raporunun değerlendirildiği yarışmada, II. Meşrutiyet döneminin ünlü ressamlarından Hüseyin Avni Lifij’in klasik yağlı boya eserleri ile genç fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını buluşturan Turcas Faaliyet Raporu rakiplerine fark atmayı başardı.

2014 Turcas Faaliyet Raporu, kurumsal iletişim alanında dünyanın en saygın kurumlarından MerComm tarafından düzenlenen Galaxy Awards bünyesinde “Kapak – Özel Uygulama” alanında Bronz ödüle layık görüldü. Reklam, pazarlama kampanyaları, yeni ürün tanıtımları, promosyon, özel etkinlikler ve web siteleri gibi farklı kategorilerden oluşan yarışma, dünyanın önde gelen kurumsal iletişim ajanslarından 46 üst düzey yöneticinin üyeliğini yaptığı bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Yaratıcılık, performans ve başarı – verimlilik olmak üzere 3 ayrı kriter ışığında yapılan puanlamada, bu yıl 24 ülkeden toplam 128 ajansın müşterisi 700’ü aşkın şirketin hazırladığı Faaliyet Raporları mücadele etti.

Turcas’ın bu yıl “Enerjiye Değer Katma Sanatı” mottosuyla hazırladığı raporda, II. Meşrutiyet Dönemi’nin ünlü ressamlarından Hüseyin Avni Lifij’in güneşli eserlerinden oluşan bir seçki, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin objektifinden yeniden yorumlanmıştı. Raporun bu özel konseptini vurgulamak üzere tasarlanan kapakta, Lifij’in Gurûp Vakti isimli tablosu ile Marmara Üniversitesi öğrencilerinden Yağız Kocabıyık’ın Helios isimli fotoğraf çalışması özel bir baskı uygulaması ile biraraya getirilmişti.

İşte Turcas Petrol A.Ş.’nin 2014 yılı Faaliyet Raporu’ndaki yaratıcı kapak uygulaması:

 

*Basın Bülteni

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!