SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJESİ KAPSAMINDA TENVA’DAN “LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİ” EĞİTİMİ

0

17 Aralık “ Üretimi” Eğitimine göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. 

 “Lisanstan Muaf (Lisanssız) Elektrik Üretim Projesi” ile “Sivil Toplum Diyaloğu Programı”nın Dördüncü Dönemi’nde yer alan TENVA, Enerji Piyasası Düzenleyici Kuruluşları Bölgesel Birliği-ERRA’nın ortaklığında proje çalışmalarını sürdürülüyor.

“Sivil Toplum Diyaloğu Programı” dördüncü döneminde Türkiye Enerji Vakfı-TENVA’nın da içerisinde yer aldığı toplam dokuz politika alanında 80 ortaklık projesine imza atıyor. Sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan öncü platform Sivil Toplum Diyaloğu, Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor. Programın teknik uygulamasından Avrupa Birliği Bakanlığı sorumlu ve sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi.

17 ARALIK 2016-EĞİTİM PROGRAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 *EĞİTİM TARİHİ: 17 Aralık 2016 Cumartesi

(09:00-12:00 öğle molası 13:30-17:30)

YER: CK Farabi Hotel

SÜRE:  Eğitim bir tam gün sürmektedir.

FİYAT: Eğitim ücretsizdir. Eğitim kapsamında tüm katılımcılarımız için ücretsiz çay-kahve molası ve öğle yemeği sağlanacaktır.

KONTENJAN: Eğitim 100 kişilik kontenjanla sınırlıdır.

*KAYIT:

Eğitime kayıt yaptırmak için aşağıdaki bilgileri doldurup info@tenva.org adresine gönderiniz. Kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

ADI – SOYADI        

ÜNVANI / MESLEĞİ        

ŞİRKET/KURUM/OKUL 

GSM  

E-POSTA

 *Eğitim sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Lisanssız elektrik üretiminin ne olduğunu ve bu üretimden nasıl faydalanılabileceğini toplumun her kesiminden ilgililer ile paylaşma hedefiyle yola çıkan projenin eğitim faaliyetleri, 17 Aralık’ta Ankara’da CK Farabi Hotel’de gerçekleştirildi. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.

Şubat 2017 içerisinde online eğitim platformu ve kitap formatında enerji sektörüne kazandırılacak olan eğitim içeriği; mevzuat, teknik, finans ve değerleme başlıklarından oluşuyor. Lisanssız Elektrik Üretimi Eğitimi’nin detayları şöyle:

LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİNİN TEMELLERİ
Lisansız Elektrik Üretiminin (LEÜ) Tanımı
LEÜ Nedir?
LEÜ’nün Dağıtık Üretim (DÜ) ile Benzerlikleri ve Farkları Nelerdir?
LEÜ Türkiye’de Ne Zaman Başladı?
LEÜ’nün Amacı Nedir?
LEÜ’nde Kullanılan Teknolojilerin Görünümü
LEÜ için Temel Düzenleyici Çerçeve
İlgili Mevzuat
LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİNDE KULLANILAN TEKNOLOJİLER
Rüzgâr Enerjisi
Kojenerasyon
Atıktan Üretilen Enerji
Güneş Enerjisi
LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİNDE HUKUKİ KONULAR
Arkaplandaki Mevzuat
Elektrik Piyasası Kanunu (6446 Sayılı Kanun)
Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun (5346 Sayılı Kanun)
Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik
LEÜ Yatırımlarında Hukuki Süreçler
Akış Şeması
LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİ YATIRIMININ MALİ ANALİZİ
Türkiye’de Sabit Fiyattan Satın Alma Garantileri
Bir Nakit Akışı Örneği

 

*TENVA • Türkiye Enerji Vakfı yeterli katılım olmaması halinde eğitimi iptal etme, mazeretleri nedeniyle katılamayacak eğiticilerin yerine yeni eğiticilerin belirlenmesi ve görevlendirilmesi hakkına sahiptir.

 

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!