Rüzgar İhalelerinde 710 Megavatlık Yeni Kapasite Tahsisleri Tamamlandı

0

Rüzgar enerjisi ön lisans ihalelerinin 21 Haziran’da başlayan yarışma süreci, 11 bölge için yapılan toplam 710 megavatlık kapasite tahsisi ile 23 Haziran’da tamamlandı.

Rüzgar enerjisi ön lisans ihalelerinin ilk gününde Kayseri-Niğde, Adana, Aksaray-Kırşehir-Nevşehir ve Ankara-Kırıkkale-Çankırı bölgeleri için 320 megavatlık; ikinci gününde ise Edirne, Tekirdağ, Kırklareli bölgeleri için 170 megavatlık kapasite tahsisi gerçekleştirildi. Ön lisans ihalelerinin üçüncü gününde ise Sivas, Tokat, Ordu ve Bilecik-Eskişehir-Kütahya bölgeleri için toplam 220 megavatlık kapasite tahsisi yapıldı.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği-TÜREB’in hazırladığı tablolar ile ihale sonuçlarının tam listesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!