İngiltere’den Kaya Gazına 33 Milyar Avro

0

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY’nin İngiltere Kıyı Operatörleri Grubu’na (UKOOG) özel hazırladığı rapora göre, İngiltere’deki kaya gazı üretimine yönelik yatırımların boyutu 33 milyar avroya ulaşacak.

64 bin kişiye iş imkanı sağlayacak yatırımlar ile bölgede 2032’e kadar 4 bin kuyunun açılacağı tahmin ediliyor. Türkiye’nin kaya gazı ile ilgili potansiyeli üzerine değerlendirmede bulunan EY Türkiye Enerji ve Altyapı Sektörü Lideri Ethem Kutucular ise, “Türkiye’de yürütülen kaya gazı arama çalışmalarına göre, ülkemizin yıllık 40 milyar metreküp doğal gaz ihtiyacını 10 ila 40 yıl arasında karşılayacak kadar önemli bir rezerv potansiyeli var. Çalışmaların hızlandırılarak rezervler hakkında net tespitlerin yapılması ve enerji politikamızın bu doğrultuda gözden geçirilmesi ülkemiz için çok önemli” dedi.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!