ENERJİDE PANDEMİNİN AŞISI DİJİTALLEŞME OLACAK

0

Pandemi sürecinde tüm dünya, teknolojinin ne kadar önemli bir işleve sahip olduğunu deneyimledi. Hayatın günlük rutininin, üretimin ve hizmetlerin sürmesi teknoloji sayesinde mümkün olabildi. Ancak bazı alanlarda daha fazla yatırım yapılması gerektiği de ortaya çıktı.

Bunlardan biri de enerji sektörü… Özellikle dağıtım alanında kafa karışıklığı yaşandı ve tüketiciler arasında ‘daha fazla fatura ödeyeceğim’ kaygısı ortaya çıktı. Oysa dağıtım hizmetlerini tamamen dijital bir ortamda sağlıyor olsaydık bu süreç çok daha kolay yönetilebilecekti. Enerji sektöründe dünyada ve Türkiye’de dijitalleşmenin neresindeyiz, nesnelerin interneti, yapay zekanın konuşulduğu günümüzde neler yapılıyor, alışkanlıklarımız nasıl değişecek, üretici, dağıtıcı ve tüketicilerin avantajları neler olacak?

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!