Enerji Bakanlığı vatandaşlara müşteri hizmetleri merkezlerine gitmeyin çağrısında bulundu

0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de yaptığı açıklamada koronavirüs salgınının yayılmasını en aza indirmek için özellikle risk grubunda bulunanlar olmak üzere tüm vatandaşlara müşteri hizmetleri merkezlerine gitmeyin çağrısında bulundu.

Koronavirüsün tüm dünyada hızla yayılması ve Türkiye’de de etkisini arttırmasının ardından hem kurumlar hem de vatandaşlar virüsten korunmak amacıyla sürekli yeni önlemler alıyor. Hem sağlık uzmanları hem de resmi kurumlar yaptıkları açıklamada vatandaşlara kalabalık ortamlarda bulunmama çağrısı yaparken yüksek risk grubu olarak değerlendirilen yaşlılara ise evden çıkmamaları tavsiye ediliyor. Çok sayıda kamu kurumu da bazı hizmetler için yüksek risk grubundaki vatandaşları önceliğe alan çalışmalar yapıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de yaptığı açıklamada koronavirüs salgınının yayılmasını en aza indirmek için özellikle risk grubunda bulunanlar olmak üzere tüm vatandaşlara müşteri hizmetleri merkezlerine gitmeyin önerisinde bulundu.

Çağrı Merkezlerini Arayın

Elektrik ve doğalgaz işlemleri için müşteri merkezlerine gitmeden akıllı telefonlar, tabletler ya da bilgisayarlar kullanılarak online kanallar üzerinden tüm işlemlerin gerçekleştirilebileceğini belirten Dönmez, “81 ilimizin tamamında doğal gaz işlemleri için Alo 187, elektrik işlemleri için Alo 186 aranılarak arıza ihbarı, talep, öneri ve şikayetler iletilebilmekte ve diğer işlemler için gerekli destek alınabilmektedir. Vatandaşlarımızın genel aydınlatma hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilmesi için TEDAŞ Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması üzerinden arıza ihbarı bırakılabilmektedir. Fatura ödeme işlemleri ilgili dağıtım veya tedarik firmalarının resmi internet sayfaları üzerinden, belirtilen anlaşmalı bankalardan veya mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Fatura sorgulama ve aboneliklerle ilgili sözleşme veya fesih işlemlerinin tamamı da e-devlet üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına açıktır” ifadelerini kullandı.

Önlemler salgının kontrol altına alınmasında büyük önem taşıyor

Bu dönemde Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı tedbirlere uyarak mümkün olduğunca vatandaşların kendilerini kalabalık ortamlardan izole etmesi gerektiğini söyleyen Dönmez, “ Bu önlemler salgının kontrol altına alınması açısından büyük önem taşımakta. Salgının daha da yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak işlemleri hayata geçirmek için ilgili bütün firmalarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir” diye konuştu.

Kaynak: AA

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!