ELEKTRİK PİYASALARI EĞİTİMİ

0

TENVA Direktörlerinden Doç Dr. Kürşad DERİNKUYU, 6 Ocak 2020’den itibaren her Pazartesi, Elektrik Piyasaları’ndaki modelleri anlatacak.

Genel olarak ders, piyasa tasarımı ve kusurlarına, tarife ve teşviklere, risk yönetimine ve katılımcıların piyasa ve santrallerindeki dispatch davranışlarına odaklanacak.

2019’u kapatırken geçmiş yılların muhasebesini birlikte yapacağınız ve geleceği yeniden planlayacağınız Elektrik Piyasaları Eğitimi, açık kapı politikası ile dışarıdan katılıma açık düzenlenecek.*

END 590 ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNDE ÖZEL KONULAR:
ELEKTRİK PİYASALARI

Eğitici: Doç Dr. Kürşad DERİNKUYU
Yer: TOBB Üniversitesi, Ana Bina, 209, Söğütözü, Ankara
Zaman: Pazartesi 12.30-16.30

*Derse isteyen herkes katılabilir. Uygun derslik ve güvenliğin ayarlanabilmesi için, dersi almadan dışarıdan katılmak isteyenlerin derinkuyukursad@gmail.com adresine bilgilendirme e-postası atması gerekmektedir.

Dersin izlencesine buradan ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!