“Doğu Akdeniz Gaz Politikaları” kitabı satışta!

0

Günümüzün en popüler kaynaklardan biri olan doğalgaz alanında, Doğu Akdeniz coğrafyasına özgü milli ve bilimsel yaklaşımlar öneren “Doğu Akdeniz Gaz Politikaları” kitabı yayında. Kitabı temin edebilmek için altta yer alan sipariş formunu indirip doldurmanız ve ödeme dekontunuz ile birlikte info@tenva.org adresine göndermeniz yeterlidir.

TESPAM Başkanı Oğuzhan Akyener’in hazırladığı “Doğu Akdeniz Gaz Politikaları” kitabı, doğalgaz politikalarını doğru yorumlayabilmek için kapsamlı bir bakış açısı sunuyor. Doğu Akdeniz coğrafyasındaki hassas enerji politikalarının analizi için “milli ve bilimsel bir yaklaşım” öngören kitabı sizlerle buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Uluslararası literatürde dahi ortaya koyulmamış ve alanında ilk olan bazı tahmin ve yaklaşımlara yer veren “Doğu Akdeniz Gaz Politikaları” kitabının bölüm içerikleri:

  • Acaba bu konulardaki milli ve bilimsel yaklaşım nasıl olmalıdır?
  • İsrail’de ne kadar kaynak bulunmaktadır?
  • Mısır’da ne kadar kaynak bulunmaktadır?
  • Güney Kıbrıs’ın keşfedilen kaynakları ne durumdadır?
  • Türkiye’nin İsrail ve Kıbrıs politikalarında enerji nasıl bir yönlendirici etken olarak kullanılmaya çalışılmaktadır?
  • Filistin’de keşfedilmiş kaynak var mıdır?
  • Suriye, Lübnan ve Türkiye’de potansiyel var mıdır?
  • Türkiye hangi adımları atmalıdır?
  • EastMed Boru hattı gibi projeler hayata geçebilir mi?
  • Hangi ülkenin ne kadar ihraç kapasitesi bulunmaktadır ve 2050 yılına kadar bu dengeler nasıl değişecektir? gibi soruları cevaplandırıyor.

SİPARİŞ FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ. 

BASIN BÜLTENİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

KİTAP SİPARİŞİNİZİ YAPIN ADRESİNİZE TESLİM EDİLSİN.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!