2020 Mayıs YEKDEM maliyet tahmini 216,89 TL’ye yükseldi

0

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 2020 yılı Mayıs ayına ilişkin YEKDEM maliyet tutarı öngörüsünü 128 TL/MWh’den 216,89TL’ye yükseltti. 

EPDK, mayıs ayı için tedarik edilen birim enerji miktarı başına öngörülen Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) maliyetini megavatsaat başına 216,89 lira 89 olarak revize etti.

EPDK tarafından revize edilmiş haliyle daha önce 128 TL/MWh olan bu tutarla birlikte, yıllık ortalama tahmini YEKDEM maliyet tutarı 102,74 TL/MWh’den 111,48 TL/MWh ‘ye yükselmiş oldu.

İlgili EPDK kararına buradan ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Türkiye Enerji Vakfı (TENVA), enerji kaynakları, teknolojileri, politikaları ve enerji piyasalarında gerçekleşmekte olan ulusal ve uluslararası gelişmelere aktif katkı sunmak için 2012 yılında faaliyetlerine başladı. Enerji sektörüne özel Türkiye'nin ilk ve tek düşünce kuruluşu olmanın verdiği ağırlıkla çalışmalarını gerçekleştiren TENVA bünyesinde; Enerji Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Araştırma Merkezi, Uluslararası Enerji Politikaları ve Diplomasisi Araştırma Merkezi, Enerji Piyasaları ve Düzenleyici İşlemler Araştırma Merkezi yer almaktadır. TENVA, dünya piyasalarındaki eğilimler ve politik gelişmeler dikkate alınarak; uluslararası bir bakış ve disiplinler arası bir anlayış ile sektörü ele alıyor ve bu anlayış çerçevesinde 2013 Haziran ayından bu yana aylık olarak Enerji Panorama dergisini yayınlıyor.

Yorum Bırakın!